DZIEŃ SŁOŃCA

Dzień Słońca to święto ustanowione w 2000 roku przez Amerykańską Agencję Kosmiczną NASA, mające na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na życie na Ziemi.

Przedszkolaki ze Skibniewa obchodziły to wydarzenie 18 marca 2021r. Przyszły na zajęcia przebrane na żółto i z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych działaniach. Poznały planety Układu Słonecznego, wykonały „słoneczka przyjaźni”, układały słoneczka z żółtych klocków i rysowały obrazki żółtą kredką. Śpiewały też piosenkę „Słoneczko nasze” i uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych. Z zadowolonych buziek nie schodził uśmiech, bo wszystko, co wiąże się ze słońcem, nasuwało pozytywne skojarzenia: ciepło, jasność, pogodę ducha, dobry humor i optymizm.

Nauczycielki Przedszkola